Zmena termínu jesenných prázdnin - Az őszi szünidő időpontjának változása
Tisztelt Szülők!
Ezúton értesítjük Önöket, hogy változik az őszi szünidő időpontja is. A szünidő a következő napokon lesz:
2020. október 30. - péntek
2020.november 2. - hétfő
2020. november 6. - péntek és
2020. november 9. - hétfő
Mindenkinek jó egészséget kívánunk!
Oznámenie – értesítés
A Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatósága értesíti a Tisztelt Szülőket, hogy 2020.október 26-tól november 27-ig az 5 - 9. évfolyamos tanulók nem jönnek iskolába. A kormány határozata alapján távoktatásban részesülnek.
Kérjük a szülőket, hogy figyeljék az iskola honlapját és Facebook oldalát, ahol folyamatosan tájékoztatjuk a szülőket és a tanulókat az esetleges változásokról.
A tanulók a feladatokat az iskola honlapján találják meg: www.mtasajogomor.edupage.org. Ebben a tanévben a távoktatás az EduPage programban valósul meg. A bélépéshez szükséges kódokat a tanulók már a múlt héten megkapták az osztályfőnököktől. Kérjük a tanulókat, hogy rendszeresen figyeljék és oldják meg az aktuálisan feltöltött tananyagokat, feladatokat. Azoknak a tanulóknak, akik nem áll módjukban résztvenni a digitális távoktatásban, heti rendszerességgel el fogjuk juttatni a tananyagokat, feladatokat, amelyeket kidolgozva vissza kell majd küldeniük. Kérünk minden tanulót , hogy tanuljon lelkiismeretesen.
Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy a tanítás az 1 – 4. évfolyamokban zavartalanul fog folytatódni, a napközi otthon és az iskolai konyha is működni fog.
A Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatósága
Tisztelt Szülők, Kedves Gyerekek!
2020. szeptember 2-án kezdetét veszi a 2020/2021-es tanév. A tanévkezdés napján, reggel 8:00-kor minden tanuló a saját osztályába érkezik, ahol az osztályfőnök fogja várni. Pedagógusaink és asszisztenseink segítik majd őket az eligazodásban.
A rendhagyó tanévnyitó a gömöri tanulóknak 9:30-kor, a vidékieknek 10:30-kor ér véget. Ezen a napon ebéd és napközi nem lesz.
A szülők nem kísérhetik be gyermekeiket az osztályba. Kivételt képez az első évfolyam. A kis elsősöket egy törvényes képviselő kísérheti.
Belépéskor minden tanuló köteles fertőtleníteni kezeit, majd az osztályába vonul és ott is tartózkodik. Minden tanulónak védőmaszkot kell viselnie. A törvényes képviselő kötelessége bebiztosítani, hogy gyermekénél legyen tartalék védőmaszk és papírzsebkendő minden nap.
Az alsó tagozatos tanulók számára a védőmaszk viselése saját tantermükön belül ajánlott, de osztályon kívül kötelező.
A felső tagozatos tanulók számára a védőmaszk viselése kötelező az iskola egész területén.
Amennyiben gyermekénél betegség jeleit észleli, kötelesek jelenteni az osztályfőnöknek, hogy gyermekük nem tud iskolába jönni. Ha gyermekén a COVID -19 betegség jeleit véli felfedezni, azt köteles jelenteni a gyermekorvosnak is (kizárólag telefonon keresztül).
2020. szeptember 20-ig tornaórát kizárólag a szabadban tartunk, kérjük a tornafelszerelést ennek megfelelően bebiztosítani.
Felhívjuk a tisztelt Szülők figyelmét, kövessék figyelemmel az aktualitásokat - weboldalunkon, faceboook oldalunkon, a médiában, mivel a jelenlegi járványügyi helyzet miatt gyakoriak a változások.
Tisztelettel,
A Sajógömöri MTA vezetősége
Hagyományos tanévzáró ünnepségünkre ezúttal a megszokottól eltérően a járványhelyzetre való tekintettel nem került sor. A tanulók behozták könyveiket és megkapták év végi bizonyítványaikat. Ezúton szeretnénk megköszönni a felkészítő pedagógusok lekiismeretes munkáját.
Mindenkinek kellemes nyári szünidőt, jó pihenést kívánunk. Találkozunk szeptember 2-án.
Bizonyítványosztás június 30-án, azaz kedden, 8:30-tól lesz az iskolában.
A Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatósága értesíti a kedves szülőket, hogy a tankönyvek leadása és a bizonyítványosztás a következő módon valósul meg iskolánkban:
Vidéki tanulóink 2020. június 29-én, hétfőn lakhelyük szerint adhatják le a tankönyveket és vehetik át a bizonyítványokat.
- Oldalfalán 9.00-10.00 között a bolt előtt.
- Kálosán 9.00 – 11.00 között a helyi kultúrház előterében.
- Alsóvályban 9.00 - 10.00 között a községi hivatal előtti parkban. A tankönyvleadáson és a bizonyítványosztáson kívül lehetőség nyílik a 2019/2010-as tanév szülői szövetség tagdíjának kifizetésére, a Bethlen támogatáshoz szükséges iratok egyeztetésére.
A sajógömöri tanulók 2020 június 30-án 8.30 - 10.30 között vehetik át a bizonyítványokat. Kérjük a tanulókat, hogy figyeljék az osztályuk facebook csoportját, ahol az osztályfőnökök naprakészen tájékoztatnak mindenkit.
FIGYELEM !
Tájékoztatás a 2020. június 1-i iskolakezdéssel kapcsolatban.
Tisztelt Szülők!
Iskolánk igazgatósága az előzetes igények felmérése alapján ezúton tájékoztatja a Tisztelt Szülőket, hogy
2020. június 1-jétől,
a fenntartó döntése, a belső rendelkezések módosítása értelmében illetve az előírt szigorú higiéniai és biztonsági intézkedések bevezetésével
újraindul iskolánkon az 1.- 5. évfolyamokban
az oktatási és nevelési folyamat, valamint biztosítjuk a bejelentett gyermekek részére iskolai étkezést is. Az iskolai klub viszont nem indul újra.
Ezzel kapcsolatos információk a következők:
1. Az első iskolakezdési napon, 2020. június 1-jén reggel, 8:30 órától várunk minden bejelentett gyermeket felnőtt kíséretében illetve csakis olyan személy kíséretében, aki egy háztartásban él a gyermekkel.
2. A szülő az iskola épületébe nem léphet be, ill. tudatosítani kell, hogy az épület előtti találkozásokra is érvényesek az aktuális higiéniai előírások (távolságok betartása, szájmaszk viselése).
3. A szülő az első iskolakezdési napon gyermeke átadásakor egy nyilatkozatot (magyar nyelven és szlovák nyelven) ad át a csoportot vezető pedagógusnak, amellyel a gyermek fertőzésmentességét igazolja. Az egészséges gyermeknek ezen szülői nyilatkozaton kívül egyéb orvosi igazolást nem kell felmutatni.
4. A szülők minden tanítási napra 2 szájmaszkot biztosítanak a gyermekeknek - az egyikben érkeznek az iskolába, a másik tartalék. A szájmaszkot a tanulók csak bizonyos helyeken fogják használni – pl. folyosón helyszínváltáskor. Kiscsoportban való munkánál nem kötelező a szájmaszk viselése.
5. A szülő minden napra ellátja gyermekét megfelelő mennyiségű papírzsebkendővel is – legalább 1 csomag zsebkendő legyen minden tanulónál.
6. Az első napon az iskolába lépő tanulók számára hozzanak tiszta papucsot (benti lábbelit:1-4), saját poharat, ivóüveget. Tisztasági csomag sem szükséges – adagolós szappant, fertőtlenítőt és papírkéztörlőt használnak majd a pedagógus utasításai alapján.
7. Minden reggel minden tanuló testhőmérsékletét mérjük, és kézfertőtlenítés után léphetnek az épületbe. Akinél lázat állapítunk meg, azt hazaküldjük.
8. Amennyiben a tanuló bármely okból kihagy tanítási napot/napokat, az iskolába való belépésnél újra mellékelni kell a szülői nyilatkozatot a fertőzésmentességről.
9. A gyermekeket a saját osztályuk tanulócsoportjába soroljuk. A tanulási időszak minden nap 8.30 órától 11.30 (12.00) óráig zajlik majd az alsó tagozat esetében, illetve 12.30 óráig az ötödikesek esetében. Ez alatt az idő alatt a beosztott pedagógus tartja a foglalkozásokat.
10. Az egyes gyermekcsoportok egymástól elkülönítve mozoghatnak az iskola épületében. A tanulócsoportok között nem lesz átjárási lehetőség – a csoportok tagjai nem érintkezhetnek más tanulócsoport tagjaival.
11. Az ebédeltetés tanulócsoportonként zajlik majd. Az ebédkiadásra erre az időszakra külön szabályzás vonatkozik, amit szigorúan betartunk. A tanulók a saját csoportjuk ebédideje után tudnak hazamenni.
Ebéd Időpont Indulás haza
1-3 11.30 - 12.00 Kb 12.00
2-4 12.00 – 12.30 Kb. 12.30
5.A 12.30 - 13.00 Kb. 13.00
Az 1-3 és 2-4 tanulócsoportoknál minden páros héten cseréljük az ebédeltetés sorrendjét.
( a 2-4: 11.30-órától, az 1-3: 12.00 órától megy ebédre )
12. Ebédet minden iskolába érkező tanuló igényelhet, az otthon maradóknak viszont az ebédet nem tudjuk biztosítani.
13. A tanítás befejezése után, délután kerül sor az iskolaépület helyiségeinek fertőtlenítésére.
14. Az iskolába lépő tanulók az iskolában oldják meg napi feladataikat, házi feladatot már nem kapnak. A tanulásszervezés részleteiről a későbbiekben kapnak tájékoztatást.
15. Azok a tanulók, akik nem lépnek be június 1-től iskolába, továbbra is távoktatásban részesülnek.
Kérdés esetén forduljanak hozzánk bizalommal.
Tanulóinkat szeretettel várjuk!
Addig is jó készülődést, az otthoni tanulásban pedig, a még hátralevő rövid időszakra, kitartást kívánunk!
az iskola vezetése
Kelt: Sajógömörön, 2020. május 27-én
Tisztelt szülők, kedves tanulók!
Az iskolaügyi minisztérium 2020, április 6-én kelt irányelve alapján (Irányelv az alapiskolás tanulók értékeléséhez az oktatás felfüggesztése által okozott rendkívüli helyzetben a 2019/2020-as tanévben) iskolánk tantestületi tanácsa 2020. április 24-én on-line szavazás alapján a következő határozatot hozta:
A 2019/2020-as iskolai év végén nem lesznek osztályozva a következő tantárgyak (1-9. évfolyamok és a speciális osztály):
A felsorolt tantárgyaknál a bizonyítványban az "abszolválta" értékelés lesz feltüntetve.
Usmernenie na hodnotenie žiakov základných škôl zo 6. apríla 2020
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydáva Usmernenie na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie pôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020.
Usmernenie na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie,
spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020
Základné princípy hodnotenia žiakov v čase prerušeného vyučovania v školách:
● zabezpečiť spravodlivosť pri hodnotení každého žiaka rešpektovaním individuálnych
podmienok na domácu prípravu a dištančné vzdelávanie,
● sústrediť pozornosť na poskytovanie slovnej spätnej väzby,
● akceptovať jedinečnosť podmienok žiakov na vzdelávanie.
Zásady hodnotenia
1.Priebežné hodnotenie sa počas prerušeného vyučovania v školách nerealizuje formou
klasifikácie. Priebežné hodnotenie má mať charakter konštruktívnej spätnej väzby
poskytovanej žiakom počas učenia sa. Má mať motivačný charakter, pomenovať žiakom
chyby, ktoré robia a navrhnúť postup pri ich odstraňovaní. Priebežné hodnotenie má mať značne
individualizovaný charakter, zohľadňovať vekové a individuálne osobitosti žiaka a prihliadať na
jeho momentálnu psychickú i fyzickú disponovanosť.
2.Pri priebežnom aj záverečnom hodnotení sa prihliada predovšetkým na osobitosti, možnosti
a individuálne podmienky na domácu prípravu počas prerušeného vyučovania v školách.
3.Riaditeľ školy oznámi neklasifikovanie tých predmetov, ktoré pôvodne boli klasifikované, avšak
podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetu
kvalitnou /plnohodnotnou realizáciou (napr. výchovy). O tejto skutočnosti oboznámi žiakov
a ich zákonných zástupcov do 30.4.2020.
4.Vo všetkých ročníkoch základnej školy sa v čase mimoriadnej situácie môže realizovať
záverečné hodnotenie aj formou slovného hodnotenia.
5.V rámci záverečného hodnotenia je možné využiť kombinované hodnotenie
(klasifikáciu a slovné hodnotenie) buď v rámci rôznych vyučovacích predmetov alebo aj v rámci toho
istého predmetu.
6.V prvom ročníku sa v čase mimoriadnej situácie priebežné aj záverečné hodnotenie
realizuje formou slovného hodnotenia.
7.Pri priebežnom aj záverečnom hodnotení sa odporúča zohľadniť aj sebahodnotenie žiaka.
8.O spôsobe hodnotenia jednotlivých vyučovacích predmetov rozhodne v čase mimoriadnej
situácie riaditeľ školy po prerokovaní s pedagogickou radou elektronicky (napr. per rollam ),
v súlade s vyššie uvedenými bodmi.
9.Po ukončení mimoriadnej situácie škola následne vypracuje stručnú správu o priebehu výučby
a hodnotenia na základe zápisníc z predmetových komisií a metodických združení a priloží ju ako
prílohu k školskému vzdelávaciemu programu.
1 Mimoriadna situácia, zapríčinená prerušením vyučovania v školách od 16.3.2020, pretrváva aj v
prípade, že by vyučovanie v školách bolo obnovené ešte pred ukončením školského roka, t. j. pred 30.
6. 2020.
Získavanie podkladov na hodnotenie
1.Podklady na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov získava učiteľ v čase prerušeného
vyučovania v školách najmä z portfólií žiackych prác a rozhovormi so žiakmi , príp. konzultáciou s
rodičmi. Podkladmi môžu byť projekty, riešenia komplexných úloh, samostatné praktické práce
spracované žiakmi počas domácej prípravy s prihliadnutím na individuálne podmienky každého
žiaka.
2.Počas prerušeného vyučovania v školách sa neodporúča hodnotiť žiakov na základe testov
a písomných skúšok.
3.V čase mimoriadnej situácie sa ruší povinnosť realizovať predpísané kontrolné písomné práce,
vyplývajúce z výkonového štandardu štátneho vzdelávacieho programu.
4.Poobnovení vyučovania v školách sa písomné a ústne skúšanie nerealizuje najmenej
tri týždne od nástupu žiakov do školy.
Pedagogická rada
1.Pedagogická rada, ktorá spravidla rokuje do 15. apríla (hodnotiaca pedagogická rada)
sa počas prerušeného vyučovania v školách nekoná.
2.Ak termín pedagogickej rady, zameranej na hodnotenie žiakov za druhý polrok (klasifikačná
pedagogická rada) pripadne na obdobie prerušeného vyučovania v školách, náhradný termín
bude najneskôr do dvoch týždňov od obnovenia vyučovania v školách.
V prípade, že sa vyučovanie v školách neobnoví do 15.6., riaditeľ zabezpečí konanie pedagogickej
rady online a jej hlasovanie elektronickou formou (napr. Per rollam) tak, aby žiaci mohli dostať
vysvedčenie v riadnom termíne.
Ukončenie stupňa vzdelania
1. V čase mimoriadnej situácie všetci žiaci po absolvovaní posledného ročníka vzdelávacieho
programu odboru vzdelávania pre prvý stupeň základnej školy získajú primárne vzdelanie
aj s doložkou: „Žiak získal primárne vzdelanie.“
2. V čase mimoriadnej situácie všetci žiaci po absolvovaní posledného ročníka vzdelávacieho
programu odboru vzdelávania pre druhý stupeň základnej školy získajú nižšie stredné vzdelanie aj
s doložkou: „Žiak získal nižšie stredné vzdelanie.“
V prípade, že by žiakovi deviateho ročníka z objektívnych príčin hrozilo prepadnutie (napr. na polroku mal nedostatočnú z dvoch a viacerých predmetov alebo bol neklasifikovaný), bude mu určený termín na preskúšanie pred začiatkom nasledujúceho školského roka.
3. V čase mimoriadnej situácie žiaci s mentálnym postihnutím po absolvovaní posledného ročníka
vzdelávacieho programu pre žiakov s mentálnym postihnutím získajú primárne vzdelanie aj
s doložkou: „Žiak získal primárne vzdelanie.“
V prípade, že by žiakovi posledného ročníka z objektívnych príčin hrozilo opakovanie ročníka, bude mu určený termín na preskúšanie pred začiatkom nasledujúceho školského roka.
Postup do vyššieho ročníka
1.V čase mimoriadnej situácie nemôže byť žiak zo žiadneho predmetu hodnotený stupňom
prospechu nedostatočný alebo dosiahol neuspokojivé výsledky, t.j. nemôže opakovať ročník.
2.V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho
ročníka preskúšanie u tých žiakov 2. stupňa ZŠ, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky
vyučovania na diaľku a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania.
Preskúšanie je možné najskôr dva mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.8.2020.
O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada.
3. V čase mimoriadnej situácie žiaci druhého stupňa ZŠ, ktorí v 1. polroku dostali známku
nedostatočnú z dvoch a viac predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať
komisionálne skúšky najneskôr do 31.8.2020.
V Bratislave, dňa 6. apríla 2020 Mgr. Branislav Gröhling minister
A tanulók értékelésének alapelvei a megszakított oktatás idejében:
Magasabb évfolyamba való lépés
Pozsony, 2020. április 6.
Mgr. Branislav Gröhling, miniszter
Beíratás
a Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola
1. osztályába
a 2020-2021-es tanévre
Tisztelt Szülők!
A Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatósága értesíti Önöket, hogy a beíratás az alapiskola első évfolyamába a 2020 -2021-es tanévre
2020. április 22-én (szerdán) 9.00-tól 12.00-ig lesz megtartva az alapiskola főépületében.
A beíratás, a járványra való tekintettel, a higiéniai előírásokat szigorúan betartva, a gyerekek jelenléte nélkül fog megvalósulni /a szülők legyenek szívesek szájmaszkban és kesztyűben megjelenni/.
Szükséges iratok:
A szülők kötelesek beíratni minden gyermeket, aki 2019. szeptember 1-jétől
2020. augusztus 31-ig betöltötte, illetve betölti 6. életévét.
Az iskola vezetősége szeretettel vár minden szülőt!
Az Oktatási Minisztérium új intézkedései - 2020. 03. 24.
Az iskolák további értesítésig bezárva maradnak - mondta Branislav Gröhling, a Szlovák Köztársaság oktatási, tudományos, kutatási és sportminisztere a szlovák kormány ülése utáni sajtótájékoztatón. Ezt a Szlovák Köztársaság Közegészségügyi Hatósága határozta meg az új koronavírus elterjedésének megakadályozására irányuló intézkedésekre adott válaszként.
A „írásbeli érettségi vizsgákra” ebben a tanévben nem kerül sor, a ,,szóbeli érettségi vizsgáknak” legkésőbb két héttel a tanítás megkezdését követően kell megtörténnie. Erre legkésőbb 2020. június 30-ig kerül sor. A 2019/2020-as tanévben szintén törölték a TESZTELÉST – azaz a monitort, amelyet az alapiskola kilencedikes és a négyéves gimnáziumok tanulói írtak volna.
A középiskolákba május 15-ig lehet beadni a jelentkezéseket, amelyekhez nincs szükség orvosi igazolásra. A középiskolákba történő felvételi vizsgákat legkésőbb június 30-ig kell megtartani.
Az alapiskolákba való beiratkozás határidejét szintén elhalasztják. Ezeknek április második felében, április 15-30-ig kell megtörténniük, de a gyermekek személyes jelenléte nélkül.
Nové opatrenia ministerstva školstva - 24.03.2020
Školy ostanú zatvorené až do odvolania, uviedol dnes na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.
„Písomné maturity" sa v tomto školskom roku neuskutočnia, interná časť maturitnej skúšky, teda "ústne maturity", by sa mala konať najskôr do dvoch týždňov od obnovenia výučby. Interná maturita sa bude konať v termíne do 30. júna 2020. Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka a žiaci štvrtého ročníka osemročných gymnázií.
Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí.
A Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatósága értesíti a tisztelt szülőket, hogy iskolánkon hétfőtől távoktatás formájában zajlik a pedagógiai munka. A távtanulás minden diák számára kötelező 8- 14 óra között.Az osztályfőnökök fb csoportokat hoztak létre, ahol minden tanulónak részletesen elmagyarázzák, hogyan folyik a napi feladatvégzés.Sajnos máig vannak olyan diákok, akik, bár egész nap a facebookon lógnak, többszöri figyelmeztetés ellenére nem léptek be egyetlen csoportba sem.
Tisztelt szülők!Pedagógusaink mindent megtesznek azért, hogy gyermekeik tanulása a helyzethez mérten folyamatos legyen. De munkánk csak az Önök segítségével lehet sikeres. Ezért kérjük a szülőket, hogy naponta ellenőrizzék a tanulók feladatvégzését 8-14 óra között. Az elvégzett feladatokat folyamatosan értékeljük és osztályozzuk.
Nehéz időket élünk. Vigyázzunk egymásra, segítsük egymást!
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.
Riaditelia zabezpečia podľa podmienok a možností samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie s pedagogickými zamestnancami školy.
V nadväznosti na vývoj epidemiologickej situácie zostáva v platnosti zákaz organizovania športových podujatí, výletov, exkurzií, súťaží a predmetových olympiád realizovaných v sústave škôl a školských zariadení.
Externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2019/2020 sa presúva na obdobie od 31. marca 2020 do 3. apríla 2020. Náhradný termín pre žiakov, ktorí sú v tomto období práceneschopní alebo boli v karanténe v zmysle rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR publikované Verejnou vyhláškou č. SHHSRVSU/2448/2020 zo dňa 9. 3. 2020, sa presúva na obdobie od 15. apríla 2020 do 20. apríla 2020. Týmto usmernením sa mení termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky uvedený v Pedagogicko-organizačných pokynoch na školský rok 2019/2020 v časti 1.4. Maturitná skúška v bodoch 1. a 2. Pokyny a harmonogram organizácie maturitných skúšok budú zverejnené na webovom sídle Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania www.nucem.sk.
V nadväznosti na túto skutočnosť sa mení aj termín uvedený v Pedagogicko-organizačných pokynoch na školský rok 2019/2020 v časti 1.4. Maturitná skúška v bode 3 týkajúci sa termínov internej časti maturitnej skúšky. Termín konania internej časti maturitnej skúšky sa presúva na obdobie od 1. júna 2020 do 19. júna 2020.
Termíny prijímacích skúšok na stredné školy na overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania sa presúvajú na obdobie od 30. marca 2020 do 30. apríla 2020. Pre jednotlivé stredné školy konkrétne termíny určia okresné úrady, odbory školstva v spolupráci s riaditeľmi škôl.
Testovanie žiakov 9. ročníkov základných škôl a žiakov 4. ročníkov gymnázií s osemročným vzdelávacím programom sa uskutoční v pôvodnom termíne, t. j. 1. apríla 2020 a 2. apríla 2020.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nariaďuje rovnako prerušiť všetkým vysokým školám využívanie prezenčnej metódy štúdia v rámci uskutočňovania študijných programov, a to do 27. marca 2020 a odporúča jej nahradenie využívaním dištančných metód vzdelávania v tých predmetoch, pre ktoré je to možné, alebo úpravou harmonogramu akademického roka a posunutím realizácie prezenčnej metódy vzdelávania na neskôr po zrušení mimoriadnych opatrení.
Súčasne upozorňujeme na vydaný zákaz organizovania hromadných podujatí, čo sa vzťahuje aj na verejné prednášky a iné podujatia na pôde vysokých škôl (teda vrátane habilitačných a inauguračných prednášok).
V nadväznosti na posuny termínov maturitnej skúšky sa vysokým školám odporúča zvážiť úpravu termínov prijímacieho konania na bakalárske študijné programy a študijné programy spojeného prvého a druhého stupňa, prípadne využiť možnosť podmienečného prijatia.
Új fényképek a 2020. III. 3-6. Sítanfolyam albumban
A sítanfolyamon 10 gyerek vett részt. Eredetileg 12 jelentkező volt, de betegség miatt nem vett részt Kárász Diana és indokolatlanul lemondta Bari Vera. Az összes tanuló teljesen kezdő volt, még senki nem állt előtte sílécen. Ebből látni, hogy az oktatóknak nehéz feladatuk volt, mindenkit meg kellett tanítani a síelés alapjaira.
Az első napon megtanultuk felvenni a sífelszerelést. Nem volt egyszerű a sícipőket felhúzni, szinte minden tanuló segítségre szorult. Ezután gyakoroltuk a sílécen való járkálást és a csúszást teljesen enyhe lejtőn 3-4 métert. Az ügyesebbek megtanultak fékelni és kissé fordulni.
A második napon egész nap esett az eső. Nem mentünk ki.
A harmadik napon átismételtük a tanultakat, s a gyerekeket 3 csoportba osztottuk. Az első csoportba tartoztak, akik könnyedén sajátítottak el minden gyakorlatot. A második csoportba azok a tanulók jutottak, akik képesek elsajátítani, de ez több időt vesz náluk igénybe. A harmadik csoportban azok maradtak, akiknek nehézséget okoz a sílécen való állás. Az első csoport tanítását Pusko Enikő végezte, a másodikét Varga Péter és a harmadik csoporttal Csépányi Tímea foglalkozott. A munkába besegített a síközpont professzionális oktatója is, aki a második és harmadik csoportnak nyújtott segítséget. Ezen a napon az első csoport már a felvonót is tudta használni, és biztonságosan csúszott le a hegy tetejéről. A délutáni órákban 2 tanuló csatlakozott egy másik iskola szlalomozóihoz, s ügyesen vették az akadályokat.
A negyedik napon tovább fejlesztették tudásukat. A tanfolyam végére 2 tanuló tökéletesen elsajátította a siklást hóekével és megállást. Fordulást hóekével, valamint testsúlyátvitellel.
3 tanuló tökéletesen elsajátította a hóekével való siklást és megállást, valamint a hóekével való fordulást.
3 tanuló elsajátította a hóekével való siklást és megállást.
2 tanuló csak minimális fejlődést ért el a 3 nap síelés alatt, de elképzelhető, hogy ha még 2 teljes nap rendelkezésünkre áll, ők is több sikerrel járnak.
A legügyesebb tanulók Gubo Béla és Ferko Sándor voltak, de dicséret illeti Szajkó Editet, Tamás Kevint és Ruszó Karolinát is. Ők mindannyian az első csoportba voltak besorolva. A gyengébb csoportból kiemelném Farkas Barbarát, Varga Beát és Ferko Renátát, akik nem adták fel, és a negyedik napon a kis felvonóval felmentek a hegyre.
A sítanfolyamon elért eredményeket pozitívan értékelem, csakúgy mint a tanulók viselkedését. Senkivel nem volt különösebb probléma. Az időjárás a második napon nem kedvezett, így csökkent a síelésre szánt órák száma. Az estéket a gyerekek együtt töltötték a közösségi teremben, ahol játszottak vagy asztali teniszeztek. Senki nem volt beteg, enyhe fejfájás valakinél jelentkezett, amit bejegyeztünk az egészségügyi naplóba.
A beszámolót lejegyezte: Pusko Enikő, a sítanfolyam vezetője
Új fényképek a II. 20. Anyanyelv napja albumban
Az anyanelv napját országos kezdeményezésre első alkalommal tartottuk meg iskolánkon. Három szakasza volt e napnak: az elsőben a tanulók roppant érdekes dolgokat tudhattak meg édes anyanyelvünkről, a másodikban a gyermekek szavalatokat adtak elő, a harmadik szakaszban pedig a szólások és közmondások világába repítettük diákjainkat.